Başkanın Duyurusu
DUYURULAR

Başkanın Duyurusu

Değerli Meslektaşlarımız,

Uzun bir yaz dönemi sonrası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği (TKRCD) yoğun bir çalışma programıyla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duymaktadır.

Yakın zamanda üyelerimize ulaştırdığımız “İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları” kitabının olumlu geri bildirimler doğrultusunda beğeni kazandığını gördük. Editörlere ve yazarlara tekrar teşekkürlerimizi sunarız. Derneğimiz tarafından yayınlanan ilk kitap olan ve 2003 yılında sizlere ulaştırdığımız “Kolon Rektum ve Anal Bölge Hastalıkları” kitabının ikinci baskısını hazırlıyoruz. Editörlüklerini Ethem Geçim, Selman Sökmen ve Uğur Sungurtekin’in yapacağı bu ikinci baskıyı 2013 yılında gerçekleştireceğimiz 14. Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi’ne yetiştirmeye çalışacağız.

Derneğimizin gelenekselleşmiş İlkbahar ve Sonbahar Sempozyumlarından birini daha, bu kez 15-17 Kasım 2012 tarihleri arasında Kayseri’de Hilton Otel’inde yapacağız. Sempozyum Başkanlığını Ethem Geçim’in yürüttüğü bu toplantı bölgedeki tıp fakülteleri, eğitim hastaneleri ve diğer sağlık kuruluşları tarafından da desteklenmektedir. Yoğun ve zengin bir bilimsel program katılımlarınızı beklemektedir.

Kurslarımız web’den de takip edeceğiniz gibi tüm hızıyla sürmektedir. “Selim Anorektal Hastalıklar Kursu” Selman Sökmenin yönetiminde 03 Kasım 2012 tarihinde dernek merkezimizde gerçekleştirilecektir. “Laparoskopik Kolon ve Rektum Cerrahisi Kursu” Bursa Acıbadem Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nın destekleriyle, Acıbadem Hastanesi’nde 06 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilecektir. Abdullah Zorluoğlu ve Ersin Öztürk kursun yönetimini üstlenmişlerdir. “Anal Fizyoloji Kursu” ise 2013’ün ilk ayları için planlanmaktadır.

Derneğimizin en önemli etkinliklerinden biri olan kongrelerimizden ondördüncüsü 15-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Antalya Gloria Golf Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Kongre Başkanı Abdullah Zorluoğlu ve Kongre Genel Sekreteri Türker Bulut’un hazırladıkları bilimsel program sonuçlanmış olup yakında web sayfamıza eklenecek, ayrıca sizlere de gönderilecektir. Kongremiz için ajandanızda şimdiden yer ayırmanızı önemle rica ediyoruz.

Kolorektal cerrahi alanındaki çalışmalarınızı lütfen “Kolon ve Rektum Hastalıkları Dergisi”ne gönderiniz. Dergi Editörümüz Uğur Sungurtekin ve editör yardımcısı arkadaşları büyük özveriyle dergimizi düzenli olarak sizlere ulaştırmaya gayret göstermektedirler. Bu gayreti el birliği ile desteklemeliyiz.

Web sayfamızda ilan edildiği üzere TKRCD yurt dışı eğitim bursları vermektedir. Genç meslektaşlarımızı burs kuralları doğrultusunda başvuruda bulunmaya teşvik ediyoruz.
Değerli meslektaşlarımız dernek ile sizler arasında önemli bir köprü olan web sayfamızı ziyaret ediniz. Önerilerinizi, katkılarınızı derneğimizin mail adresine göndermenizi rica ediyoruz. Bu öneri ve katkılar yönetim kurulumuzda titizlikle değerlendirilmektedir. Türk kolorektal cerrahi camiasını sizlerle birlikte daha yükseklere, el ele taşıyalım. Saygılarımızla.

TKRCD Yönetim Kurulu adına
Dursun Buğra, Başkan
 

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA