Yönetim Kurulu


Prof. Dr. Feza Yarbuğ Karakayalı

Prof. Dr. Feza Yarbuğ Karakayalı
(Başkan)
Web Sitesi

1973 yılında Niğde’de dünyaya gelen Feza Karakayalı, 1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Genel Cerrahi eğitimini 1997-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2010 yılında Cleveland Klinik Kolorektal Cerrahi Bölümünde Minimal İnvaziv Kolorektal Cerrahi ve Pelvik Taban Hastalıkları konusunda eğitim aldı.

2004-2014 yılları arasında Ankara Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev aldı. 2010 yılında Genel Cerrahi alanında Doçent, 2015 yılında ise Genel Cerrahi alanında Profesör unvanı aldı. Eylül 2014’ten itibaren Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’nde Genel Cerrahi Öğretim Üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Bilgi Baca

Prof. Dr. Bilgi Baca
(Başkan Yardımcısı)
Web Sitesi

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden 1996 yılında mezun olan Prof. Dr. Bilgi Baca, Uzmanlık Eğitimi'ni İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda 'İnfrarenal aort cerrahisi öncesi mekanik barsak temizliği kolonik iskemi/reperfüzyon hasarını azaltabilir mi?' başlıklı teziyle 2003 yılında tamamladı. Dr. Baca, Doçentliği'ni 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndan aldı.

2009 ve 2010 yıllarında kendi alanında saygın bir yeri olan Los Angeles'taki Southern California Üniversitesi, Keck School of Medicine'da Kolorektal Cerrahi (Kolon ve Rektum Cerrahisi) Departmanı'nda çalışarak deneyimlerini artırdı. Eş zamanlı olarak Genel Cerrahi ameliyatlarında kendi alanında yetkin isimlerin düzenlediği kurs ve kongrelere katıldı. Yurtdışı deneyimi sonrası mesleğine ve akademik kariyerine ülkesinde devam etti.

Profesörlüğü'nü Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndan alan Dr. Bilgi Baca, şu an Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Acıbadem Üniversitesi Altunizade Hastanesi Genel Cerrahi Departmanı Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Ersin Öztürk

Prof. Dr. Ersin Öztürk
(Genel Sekreter ve Sanal Akademi Sorumlusu)
Web Sitesi

Bursa’da 1974 yılında doğan Ersin Öztürk ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra 1992 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. TUS’taki ilk tercihi olan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na 2000 yılında başladı, 2005’te uzman, aynı klinikte 2009 yılında Yardımcı Doçent, 2011 yılında ise Doçent oldu.

2005-2009 yılları arasında yine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora yaptı. 2008 yılında bir yıl The Cleveland Clinic, Ohio’da research fellow olarak çalıştı. 2012 yılında Cerrahi Onkoloji yan dalı uzmanlığı aldı. 2014 yılında Barcelona’daki sınavları başarıyla tamamlayarak European Board of Surgery Qualification in Coloproctology (EBSQ-c) yeterlilik belgesini aldı. 2019 yılında KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Profesör kadrosuna atandı.

Prof. Dr. Ersin Öztürk’ün uluslararası indekslerce tanınan dergilerde basılmış 56, ulusal hakemli dergilerde basılmış 16 makalesi mevcuttur. Uluslarası kongrelerde sunulmuş 35, ulusal kongrelerde sunulmuş 55 bildirisi vardır. Bu çalışmalardan bir tanesi uluslarası yedisi ise ulusal kongrelerde ödül almıştır. Türk Cerrahi Yeterlilik Belgesi’ni 2005 almış, 2015’te resertifiye edilmiştir.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Metin Keskin

Prof. Dr. Metin Keskin
(Sayman)
Web Sitesi

1978 yılında İstanbul’da doğan Metin Keskin, 1996 yılında kazandığı İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. 2002-2008 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini aldı. Mecburi hizmet ve askerlik görevlerini tamamlamasını takiben 2012 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda başasistan olarak çalışmaya başladı.

2014-2015 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi’i, Kolorektal Cerrahi Bölümün’nde Prof.Dr. Julio Garcia-Aguilar gözetiminde 1 yıl boyunca kolorektal kanserler üzerine uluslararası araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2017 yılında doçent, 2023 yılında profesör  ünvanını aldı. Halen İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Prof. Dr. İlker Sücüllü

Prof. Dr. İlker Sücüllü 
(Web ve Kurslar Sorumlusu)
Web Sitesi

Prof. Dr. İlker Sücüllü 1972 yılında Denizli'de dünyaya geldi. GATA Askeri Tıp Fakültesinden 1996 yılında J. Tbp. Teğmen rütbesiyle mezun oldu. Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimini, 1999-2004 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Genel Cerrahi Servisinde tamamladı. Ankara Jandarma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Şırnak Askeri Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptı.

2006 yılında Yardımcı Doçent olarak GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Genel Cerrahi Servisinde yeniden göreve başladı. 2010 yılında Cleveland Klinik Kolorektal Cerrahi bölümünde Minimal İnvazif Kolorektal Cerrahi ve Pelvik Taban Hastalıkları konusunda eğitim aldı. 2011 yılında Doçent, 2017 yılında Profesör oldu. 2020-2023 tarihleri arasında Medipol Üniversitesi Pendik Hastanesinde görev yaptı. 2023 yılı itibari ile kendi özel kliniğinde hizmet vermektedir.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Sezai Leventoğlu

Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
(ESCP ve Kurslar Sorumlusu)
Web Sitesi

Dr. Leventoğlu, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi olup Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Endoskopi, Proktoloji ve Stomaterapi Üniteleri danışmanıdır. Prof. Leventoğlu, 1994 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2002 yılında da aynı üniversiteden Genel Cerrahi uzmanlığını aldı.

Leventoğlu, ASCRS Pelvik Taban Bozuklukları Konsorsiyumu, ESCP Guideline Geliştirme Grubu, ESCP Program Komitesi, ColoRectal Eğitim Sistemleri (CREST) ​​Komitesi (ASCRS) ve CovidSurg disemination komitesi (Ülke temsilcisi) üyesi olarak çalışmaktadır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kurul, Fakülte Kurulu üyesi olup Gazi Medical Journal yardımcı editörlüğünü yürütmektedir.

Dr. Leventoğlu klinik ve araştırma alanları olarak;
Proktolojik hastalıklar,
Pelvik taban hastalıkları,
İltihabi bağırsak hastalıkları,
Minimal inaziv cerrahi ile ilgilenmektedir.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Fahrettin Acar

Prof. Dr. Fahrettin Acar
(Asistan Okulu ve Halkla İlişkiler Sorumlusu)

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olan Prof. Dr. Fahrettin Acar, Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimini 1994-2004 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Servisinde tamamladı. 2008 yılında Yardımcı Doçent olarak Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine atandı ve 2015 yılında Doçent unvanı aldı.

2019 yılında Cleveland Klinik Kolorektal Cerrahi Bölümünde Minimal İnvaziv Cerrahi konusunda eğitim aldı. 2020 yılında Genel Cerrahi alanında Profesör unvanı aldı ve halen Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Genel Cerrahi Öğretim Üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Aras Emre Canda

Prof. Dr. Aras Emre Canda
(Uluslararası İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Dergi Sorumlusu)
Web Sitesi

1976 yılında İzmir’de doğan Prof. Dr. Aras Emre Canda 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı kurumda Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimimi 2006 yılında tamamladıktan sonra kolon, rektum ve anüs hastalıkları yanı sıra karın zarı kanserlerinin tedavisi konusunda da çalışmalarını sürdürdü.

Akademik ve çalışma hayatına devam ettiği Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent oldu ve aynı kurumda 2018 yılında Profesör kadrosuna atandı. 2020 yılından itibaren muayenehanesinde hizmet vermektedir.

2006 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından yapılan yeterlilik sınavında başarılı olarak “Türk Cerrahi Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazandı.

2013 yılında Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Avrupa Kolorektal Cerrahi Board (The European Board of Surgical Qualification) sınavını başarı ile tamamlayarak Kolorektal Cerrahi Uzmanı (Fellow of the European Board of Coloproctology) unvanını aldı.

Ulusal ve uluslararası birçok kongre, sempozyum ve kursta konuşmacı, eğitmen ve düzenleyici olarak görev almış ve akademik çalışmaları birçok ulusal ve uluslararası dergide yayınlanmıştır.

Detaylı İncele »


Prof. Dr. Cihangir Akyol

Prof. Dr. Cihangir Akyol
(Sosyal Medya Sorumlusu ve Yeterlik Kurulu Temsilcisi)
Web Sitesi

1976 yılında Yozgat’ta doğan Cihangir Akyol, 2002 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 2003-2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladı.  2010-2014 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında Türk Kolon ve  Rektum Cerrahisi Derneği yurtdışı eğitim bursunu kazanarak, Cleveland Clinic Digestive Disease Institute Colorectal Surgery Departmanında, inflamatuvar bağırsak hastalıkları ve kolorektal kanserin minimal invaziv cerrahisi üzerine çalışmalarda bulundu. 2014 yılında girdiği sınavda başarılı olarak Doçent ünvanını kazandı. 2016 yılında İtalya'da yapılan Avrupa Koloproktoloji Yeterlik sınavında başarılı olarak, Avrupa Koloproktoloji Yeterlik diploması ve FEBS-Coloproctology ünvanı aldı. 2017 yılında Amerikan Kolorektal Cerrahlar Derneği tarafından FASCRS ünvanı verildi. 

2022 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Profesör ünvanı aldı. 

Türk Cerrahi Derneği Sınav Komisyonu Başkanlığı, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği Yeterlik Kurulu Sekreterliği, Avrupa Koloproktoloji Derneği (ESCP) Eğitim Komitesi Üyeliği, EBSQ-Coloproctology Sınav Komisyonu üyeliği, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnsan Araştırmaları Etik Kurulu üyeliği yapan Dr. Akyol, en son 2024 yılında Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. 

Kolorektal cerrahi alanında birçok eğitim çalıştayı düzenleyen Dr. Akyol minimal invaziv cerrahi, kadavra diseksiyonları, endolüminal cerrahi konusunda birçok ulusal ve uluslararası çalıştaylarda eğitici olarak çalışmaya devam etmektedir. 

Dr. Akyol’un çok sayıda bilimsel çalışması hem ulusal hem de uluslararası dergilerde yer almış olup yine birçok ulusal ve uluslarası bilimsel dergilerde hakemlik yapmaktadır. 

Başlıca ilgi alanları, kolorektal kanser, kanser biyolojisi, inflamatuvar bağırsak hastalıkları, ERAS, minimal invaziv cerrahi, cerrahi anatomi ve cerrahi eğitimdir. 


 

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Son Güncelleme Tarihi: 18-04-2024 12:39:10 | Powered by MMA