ISUCRS Üyeliği
DUYURULAR

ISUCRS Üyeliği

TKRCD’nin görevleri arasında ‘’Kolon ve Rektum Cerrahisi’’ alanında çalışan meslektaşlarımızı ve çalışmalarını uluslararası platformda sergilemek ve onları tanıtmaktır.

Sayın üyelerimiz,

ISUCRS (The International Society of University Colon and Rectal Surgeon) 1962 yılından itibaren aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Derneğin halen yönetim kurulu üyeleri arasında derneğimizin üyeleri olan Koç Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Dursun Buğra, New York Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Feza Remzi yer almaktadır.

İki yılda bir dernek uluslararası platformda kongre düzenlemekte ve çok yüksek katılımlar ile dolgun bilimsel içerik ile dünyadaki kolorektal cerrahlar için ilgi çekici olmaktadır. Daha önce 2006 yılında TKRCD’nin ev sahipliğinde 21.si İstanbul’da düzenlenen dünya ISUCRS kongresinin 31. si 27-29 Ekim 2022 yılında bir kez daha İstanbul’da düzenleniyor olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Buradan yola çıkarak bu dernekte üye sayımızın artması ISUCRS toplantılarında kolon ve rektum cerrahisi alanında dünyadaki etkinliğimizin artmasında yardımcı olacaktır.

Bu nedenle ülkemizde Kolorektal Cerrahi ile uğraşan meslektaşlarımıza ISUCRS üyeliğini teşvik etmeyi ve bunun kazanımlarını bir kez daha hatırlatmayı uygun gördük.

ISUCRS üyeliğinin kazanımları:

  1. ISUCRS iki yılda bir düzenlenen toplantılarında özel indirim,
  2. World Journal of Colorectal Surgery (http://www.journalonweb.com/WJCS/) için internet ortamında ücretsiz üyelik,
  3. Düzenlenmiş ISUCRS toplantılarına ait video sunumlara internet ortamından ulaşım,
  4. ISUCRS alt komitelerine, çalışma gruplarına katılma
  5. ISUCRS’nin tüm üye listesine ulaşabilme

Detaylı bilgi ve üyelik için internet adresi: https://www.isucrs.org

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA