Pratik Uygulama Esasları Sempozyumu Gerçekleştirildi
DUYURULAR

Pratik Uygulama Esasları Sempozyumu Gerçekleştirildi

Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği’nin (TKRCD) Kolon ve Rektum Hastalıkları Cerrahisinde “Pratik Uygulama Esasları” başlıklı İlkbahar Sempozyumu, 13-15 Nisan 2012 tarihleri arasında Edirne’de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sempozyuma 123’ü uzman, 21’i asistan hekim olmak üzere 144 meslektaşımız kayıt yaptırdı. Aileler ve firma yetkilileri ile birlikte toplam katılım sayısı 172 oldu.

Sempozyumun ilk gününde, minör kolorektal cerrahi, kolorektal kanser, enflamatuar barsak hastalıkları, kolorektal cerrahi komplikasyonları ve fonksiyonel kolorektal hastalıklar ile ilgili pratik uygulama esasları ve güncel sorunlar panelistler tarafından sunularak karşılıklı tartışıldı. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşını takiben açılış töreni gerçekleştirildi. Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Levhi Akın ve TKRCD Başkanı Dursun Buğra açılış konuşmalarını yaptılar. Prof. Dr. Aydın Altan Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesinin tarihini ve öyküsünü slaytlar ve filmler eşliğinde katılımcılara aktardı. Daha sonra Trakya Üniversitesi Konservatuarı Öğretim Görevlileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Açılış törenini takiben kongre merkezi fuayesinde “Açılış Kokteyli” düzenlendi.

İkinci gün ise aynı pratik uygulama esasları, daha geniş bir perspektif içinde, olgu sunumları tarzında, oturum panelistleri ile birlikte karşılıklı bilgi alışverişini güçlendirecek biçimde, özellikle günlük klinik uygulamalarımıza yansıyan yönleriyle interaktif olarak tartışılarak icra edildi.
Sempozyumun son günü ise sosyal aktivitelere ayrıldı.

Sırasıyla; 16. Yüzyılda Mimar Sinan tarafından inşa edilen ve büyük mimarın ustalık eseri olarak nitelediği Selimiye Camii, camiye gelir getirmek üzere caminin sağ tarafındaki yamacına yaptırılmış olan Arasta Çarşısı, Sultan II.Bayezid tarafından yaptırılan ve önce çok amaçlı bir hastane olarak, sonrasında akıl hastalarının rehabilite edildiği bir merkez halinde kullanılan II. Bayezid Külliyesi ve Şifahane, mimarisi ve ihtişamı ile öne çıkan eski Edirne Gar Binası Karaağaç Tren İstasyonu, Lozan'da elde edilen diplomatik zaferi ve dünya barışını simgeleyen Lozan Anıtı ve Müzesi, Meriç Nehri ve Köprüsü ile Tunca Nehri ve Köprüsü otobüslerle yerel rehberler eşliğinde gezildi ve hep birlikte öğle yemeği yendi. Katılımcılar sonraki toplantılarda buluşmak ümidiyle ayrıldılar.

Sempozyum Fotoğrafları

 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"

Telif Hakkı © 2021 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA