XIII. Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi 18-22 Mayıs 2011
DUYURULAR

XIII. Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi 18-22 Mayıs 2011

    Sevgili Meslektaşlarım,
 
    9 Ocak 2010 günü yaptığımız 13.olağan genel kurulumuza 100 ü aşan sayıda üyemiz katılmıştır. Bir önceki genel kurulumuzda 50 civarında olan katılımın iki katına çıkması üyelerimizin derneklerine sahip çıkmaları açısından bizleri çok memnun etmiştir. Özellikle sadece İstanbul’dan değil yurt sathından da bir çok üyemizin katılması bu sevincimizi daha da artırmıştır.
 
    Genel kurulda geçmiş dönem yönetim kurulu olarak ben ve arkadaşlarım yönetime tekrar aday olduk ve genel kurul üyelerinin büyük çoğunluğunun oyları ile yeniden seçildik. Tüzüğümüz gereği Dernek Başkanlığına yönetim kurulu yaptığı ilk toplantıda kendi arasından beni seçti. Genel kurula ve Yönetim kuruluna bana gösterdikleri teveccühe teşekkür ederim.
 
     Yeni yönetim olarak hızla çalışmalara başladık. Yaptığımız plan gereği bu dönemde de geçen dönemde olduğu gibi kurslarımız devam edecek. İlk kursumuz 1-2 Nisan 2010 ‘da Cerrahpaşa’nın ev sahipliğinde “Laparoskopik Kolon ve Rektum cerrahisi kursu” olacak.
 
15-17 Nisan 2010’da Adana’da 4.Çukurova Koloproktoloji ve Stoma sempozyumu ile birlikte “TKRCD İlkbahar Sempozyumu’2010” yapılacak. Diğer kurs ve toplantı takvimlerini yeniden düzenlediğimiz Web sayfamızdan takip edebilirsiniz.
 
    Sizlerden çok takdir aldığımız 3. kitabımız olan “Kolon ve Rektum Kanserleri” kitabından sonra yeni dönemde   derneğimizin 4. ve 5. kitabı olarak “Selim Anorektal Bölge Hastalıkları” ve “İltihabi Barsak Hastalıkları” isimli kitapları yayınlama kararını da aldık.
 
    12. Kongremizin çok katılımlı ve başarılı geçmesi, gelecek yıl yapacağımız 13. Kongremizin daha da başarılı olması için bizleri şimdiden kongre çalışmalarına başlatmıştır. 13. Kongremizin Başkanlığına Prof. Dr.Tarık Akçal Hocamızı ve Genel Sekreter olarak da Prof. Dr. Sümer Yamaner Hocamızı seçtik. Kendilerinin çok başarılı olacaklarına inancımız sonsuzdur. 
 
    Bu dönemde tüzüğümüzde de mevcut olan Halkımızın Kolorektal Hastalıklar konusunda bilgilendirilmeleri ile ilgili çalışmalar mutlaka yapılacak olup bu amaçla ön çalışmalar başlatılmıştır.
 
    Derneğimize kalıcı bir merkez alma girişimlerimiz son aşamaya gelmiş ve önümüzdeki günlerde tapu işlemleri bitirilecektir.
 
    Değerli arkadaşlar, sizler ne kadar katılımcı ve yönlendirici olursanız Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneğimizde o kadar gelişecek ve camiamıza faydalı olacaktır. Bu çerçevede dergimize de her türlü desteklerinizi bekler, hepinize derneğimiz ve yönetim kurulumuz adına saygılarımı sunarım.
 
 
 
                                                                                              Prof. Dr. Adil Baykan
                                                                                                  TKRCD Başkanı
   

Telif Hakkı © 2021 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA