TKRCD Nevin Baykent Sağlık ve Eğitim Vakfı Bursu

Türk Kolon ve Rektum Cerrahi Derneği ile Nevin Baykent Sağlık ve Eğitim Vakfı arasında imzalanan bir protokol kapsamında, aşağıda ayrıntılı bilgisi sunulan Kolon ve Rektum Cerrahisi dalında bilgi ve becerisini yurtdışında önemli bir merkezi ziyaret ederek artırmak isteyen genel cerrahi uzmanlarına yönelik burs tahsis edilmiştir.

Her yıl toplam 4 kişilik burs kontenjanı vardır.

Bursun Amacı:
Nevin Baykent Sağlık ve Eğitim Vakfı – Kolon ve Rektum Cerrahi Bursu, Kolon ve Rektum Cerrahisi dalında, uzman seviyesinde, kendisini geliştirmek, bilimsel araştırmalara katılmak isteyen genel cerrahlara yurt dışında önemli merkezlerde çalışmalarda bulunmak üzere tahsis edilmiştir.

Burs:

Burslar 3 ay için aylık 1500$ (toplam 4500$) ve ulaşım giderini (gidiş dönüş yurt dışı uçak bileti) karşılamak şeklindedir.

 Ön Şartlar:

  1. 40 yaşından küçük olmak
  2. Kamu hastanesinde çalışıyor olmak
  3. TKRCD üyesi olmak
  4. Kolon ve Rektum Cerrahisine ilgi duymak, bu konuda çalışmış, bildiri ve yayınlar yapmış olmak 
  5. Yeterli yabancı dil bilgisine sahip olduğunu uluslararası sınavlarla belgelemiş ve istendiğinde derneğin görevlendirdiği sınav komisyonu önünde kanıtlayabilecek durumda olmak 

TKRCD’nin aday tercihinde öncelik sağlayacak şartlar:

  1. "ECFMG" ya da “UEMS” Board sertifikası sahibi olmak,
  2. TCD Yeterlilik Belgesi almış olmak,
  3. Türkiye’ye döndükten sonra akademik bir ortamda çalışarak kolorektal alanda bilimsel çalışmalar yapacak, hizmet üretecek ve asistan yetiştirecek potansiyeli olmak.

Saygılarımızla,
Prof Dr. Ethem Geçim
TKRCD Başkanı


Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA