TKRCD Yurtdışı Kongre Destek Bursu

Değerli Üyelerimiz,

TKRCD kuruluş amaçlarından birisi, Türk Kolorektal Cerrahisinin bilimsel düzeyini en üst düzeye çıkarmak, bu düzeyin yurt dışında da tanıtılması için gerekli çabaları göstermektir.

Bu amaca yönelik olarak son yönetim kurulu toplantımızda, dünyada konumuzla ilgili en prestijli ilk iki toplantı olan ESCP ve ASCRS toplantılarına "sözlü ve podyum sunumu" olarak kabul edilmesi şartı ile 40 yaşından küçük bilim insanlarımızın bildirilerini sunmak üzere toplantılara katılım masraflarını karşılayacak miktarda burs verilmesine karar verilmiştir. Bu yolla ülkemiz dünya cerrahisi içinde hak ettiği yere bir adım daha yaklaşacaktır. Toplantıların masrafı yapıldığı yere göre değişeceği için sabit bir burs miktarı yoktur. Elbette, sunumu yapacak olan kişinin başka bir kaynaktan destek almaması gibi şartlara da dikkat edilecek şekilde fakat, her bir toplantının katılım, kayıt, konaklama ve yol masraflarını da karşılayacak miktarda olmak üzere, her bir burs için yönetim kurulu kararı alınacaktır.

Sonuç olarak, sizleri bu toplantılarda sözlü sunum olarak kabul görecek çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve eğer kabul edilmişseniz bu sunumun gerçekleşmesi için en azından maddi sorun yaşamamanızı sağlamak üzere derneğimiz bu fedakarlktan çekinmeyecektir.

Hepinize bu vesile ile mutlu, sağlıklı ve bilimsel verimi en üst düzeyde bir yıl yaşamanız dileklerimle saygılar sunarım.

Prof Dr İ.Ethem Geçim
TKRCD Başkanı

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA