Yeni Yüzüyle Web Sitemiz

Değerli Meslektaşlarım,

\"\" Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği’nin (TKRCD) web sayfası güncellenerek yeni görünümüyle sizlerin hizmetine sunulmuştur. Çalışmalar sırasında kolon ve rektum cerrahisine gönül vermiş siz meslektaşlarımızın güncel gereksinimleri dikkate alınmış, dernek ile hekimler arasında iletişim köprüsü olan sayfamıza kolay ulaşılmasına ve rahat kullanılmasına özen gösterilmiştir. TKRCD web sitemizin yeni yüzünün oluşturulmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve destek veren Pleksus firmasına teşekkürlerimi sunarım. Bu konuda sizlere ayrıntılı bilgi aktarmak istiyorum.

\"\" TKRCD web sayfasında kongre, sempozyum, kurs gibi belirli bir takvim doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetlerimizle ilgili ayrıntıları bulacak ve kendi ajandanızı önceden belirleyebileceksiniz.;
\"\" Genç meslektaşlarımızı kolorektal cerrahi konusundaki çalışmalarında desteklemek amacıyla oluşturulan burslar yine web sayfamızdan takip edilebilecektir. Burs koşulları doğrultusunda genç cerrahları başvuru yapmaya davet ediyoruz. Hak edenleri kolorektal cerrahide öne çıkmış merkezlere gönderme konusunda da yardım yapılmaktadır. Ayrıca American Society of Colon and Rectal Surgeons (ASCRS) ve European Society of Coloproctology (ESCP)’ye ait burs haberlerini de, kısa bir açıklama metni ile link olarak bu bölümde bulabileceksiniz.
\"\" Görsel-işitsel eğitimin cerrahların gelişimlerinde oynadığı rol yadsınamaz. Bu doğrultuda, kolorektal cerrahinin farklı konularını ilgilendiren eğitici videolar web sayfamızda yer alacaktır. Moderatörlerimiz aracılığıyla videoların sayı ve çeşit açısından arttırılması çalışmaları devam etmektedir.
\"\" Video örneğinde olduğu gibi bir diğer eğitici çalışmamız, her ay ilginç bir olgunun sunulması, moderatör tarafından bilimsel düzeyde kalmak kaydıyla tartışmaya açılması olacaktır. Webe eklenen olgular site üyelerine mail yoluyla duyurulacaktır. Bu bölümün sonuna eleştiri ve yorumları almak üzere bir kutu eklenecektir.
\"\" Dernek tüzüğümüzde “toplumu kolorektal hastalıklar açısından bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak “ konusu yer almaktadır. Bu amaçla hastalık tanımları gözden geçirilerek yenilenmekte ve halk arasında sıkça sorulan soruların kolay anlaşılabilir bilimsel yanıtlarının web sayfamızda sunulması hedeflenmektedir.
\"\" Dernek faaliyetleri sırasında çekilen fotoğraflar düzenli bir şekilde web sayfamıza yerleştirilecek ve meslektaşlarımızla paylaşılacaktır.
\"\" Katıldığımız büyük ölçekli ulusal ya da uluslararası kongrelerden sonra izlenimler özet bir rapor halinde sizlere sunulacaktır.
\"\" İletişimin dinamik ve akılda kalan bir yapıda olması için sayfamıza yeni eklenen öğeler güncel haber şeklinde mail olarak gönderilecektir.
\"\" TKRCD tarafından yayınlanan kitaplara ve dergimize web sitemiz üzerinden ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Böylelikle kağıt yükünden kurtulmak mümkün olabilecektir.
\"\" TKRCD’nin uluslararası mesleki ilişkilerinin artması nedeniyle, yabancı meslektaşlarımızın derneğimizi kolay takip edebilmeleri amacıyla sitemiz Türkçe’nin yanı sıra İngilizce olarak da yayınlanmaktadır. Türkçe’ye paralel olarak, güncel değişiklikler profesyonel bir ekip tarafından İngilizce’ye de aktarılmaktadır.
Değerli Meslektaşlarım, web sitemizi sık sık ziyaret etmenizi rica ediyoruz. Yapıcı eleştirileriniz ve önerileriniz bizlere yol gösterecektir. Bu nedenle düşündüklerinizi yazmaktan lütfen çekinmeyiniz. Görüşleriniz yönetim kurulu toplantılarında gündeme alınacaktır. TKRCD’ni daha üst düzeylere çıkartmak için elbirliği ile çalışalım.

Saygılarımla.
Dursun Buğra
TKRCD Başkanı

Telif Hakkı © 2023 TKRCD. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA